Astım Hastalığına Ne İyi Gelir

Astım Hastalığına İyi Gelen Yöntemler

Toplumumuzda bilindiği üzere astım hastalığı çok sık karşılaşılan bir hastalıktır. Doktor doktor gezip yine dermanını bulamayan insanlar çareyi alternatif tıp da aramaya başladılar. Astım hastalığının da alternatif tıp da çaresi bulunmakta ve birçok hastaya iyi gelmektedir. Astım hastalığına iyi gelen bazı alternatif tıp yöntemleri de şunlardır:

Çam filizi(75 gram) akşamdan bir litre su içine bırakılıp sabahları kaynatılarak on dakika dinlendirildikten sonra balla karıştırılarak günde iki kahve fincanı içilirse astıma çok iyi gelir. Ama sıcak bir şekilde içilmelidir.
Devetabanın suda kaynatılıp buharının solunması astıma ve her türlü nefes darlığına iyi gelir.
Maydanoz tohumlarının ve yapraklarının kaynatılması ile elde edilen saf maydanoz suyu astıma iyi gelir.
Nar, havuç ve soğan astıma iyi gelir.
Kahvaltıdan önce bir bardak kaynatılmış nane suyu içilmesi astıma iyi gelir.
İyice yıkanmış bir adet küçük boy marul arzuya göre limon ve tuz eşliğinde yenilebilir.
Bir bardak taze sıkılmış havuç suyunun içine bir tatlı kaşığı bal katılarak günde üç kez taze hazırlanarak tekrarlanır.
Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı sedef çiçeği ve bir tutam dereotu katılıp kaynatıldıktan sonra günde üç öğün bir çay fincanı içilir.
Bir çorba kaşığı üzerlik tohumu dövülerek toz haline getirildikten sonra bir tatlı kaşığı bal ilave edilerek macun kıvamı alana kadar karıştırılır. Günde aralıklarla üç tatlı kaşığı yenilir.
Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı kantaron katılıp kısa bir süre demlenmesinin ardından sabahları aç karnına içilir.
Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı adaçayı, iki çorba kaşığı sığırkuyruğu, bir çorba kaşığı anason katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün aç karnına birer çay fincanı içilir.
Bir adet limon sıkılıp elde edilen suyuna bir çay kaşığı bal karıştırılıp içilir.